Czas – Twój najcenniejszy zasób!

Czas to nasz największy zasób. Dobrze wykorzystany jest naszym ogromnym sprzymierzeńcem. Jeśli nie będziemy go szanować, przecieknie nam przez palce i już nie wróci. A my potem będziemy siedzieć z wyrzutami sumienia zastanawiając się: dlaczego nie zebrałem się wcześniej?

autumn moments

Są na to sposoby. O kilku całkiem ciekawych można przeczytać w jednym z kwietniowych artykułów Forbesa. Znajdziesz go pod poniższym linkiem:

http://kariera.forbes.pl/8-cech-menadzerow-ktorzy-potrafia-efektywnie-wykorzystac-czas,artykuly,200327,1,1.html

Continue reading →

Kluczowe kompetencje Lidera według Harvard Business Review.

Kluczowe kompetencje Lidera

Wiele osób zadaje sobie pytanie co sprawia, że jedną osobę śmiało można nazwać Liderem, a inna ma tylko „manager” w nazwie stanowiska i nie idą za tym żadne kompetencje. Co sprawia, że za jednymi szefami chcemy podążać, a od innych uciekamy? Trafiłam na ciekawy artykuł, który opiera się na badaniach. Nie jest to więc tylko mało realny sen filozofa, a dane oparte na ankietach. Badani wybierali kluczowe dla Lidera kompetencje spośród listy 74 dostępnych. Na pytania odpowiadało 195 Liderów z 15 krajów, z ponad 30 międzynarodowych firm. Na grafice znajdziesz to, co uznali za najistotniejsze. Continue reading →