Wartości

www-karieralidera-pl-4

Czasami szkolenia się przydają. Poniżej znajdziesz ćwiczenie, które gdzieś, ktoś przekazał mi na jednym ze szkoleń. Uważam je za wartościowe. Pozwala wrócić w głowie do naszych pasji i prawdziwych marzeń.

Poniżej znajdziesz pytania, które pomogą ci przekonać się, jakie wartości są dla ciebie najistotniejsze. Jeśli jesteśmy świadomi, jakie wartości są dla nas w życiu najważniejsze, łatwiej jest nam określać nasze cele. Odpowiadaj na pytania po kolei. Na każdą odpowiedź masz 1 – 2 minuty. Zapisuj to, co pierwsze przyjdzie ci do głowy.

Continue reading →

Pięć płaszczyzn szczęścia

www-karieralidera-pl-3

Pewnie czasami zdarza Ci się zastanawiać, co tak naprawdę może zmotywować Ciebie i innych ludzi do zrobienia czegoś? Co jest motywatorem różnych działań? Odpowiedź jest bardzo prosta: szczęście. Niezależnie od tego jak definiujesz tę wartość, to ona jest dla większości osób znacząca i napędza ludzi do działania. Wszystko co robimy, robimy aby osiągnąć szczęście. Można mieć pieniądze, pracę i partnera, a mimo to, nie być szczęśliwym.

Jak rozpoznać szczęście? Jest pięć wspólnych dla każdej osoby elementów szczęścia. Continue reading →

Cyrk motyli

Dzień dobry!

Dzisiaj, tuż przed weekendem proponuję Wam chwilę refleksji. Film niezwykły i poruszający. Nie jedna osoba uroniła przy nim łezkę. Taka 20 minutowa dawka motywacji na weekend.

Co zrobisz w ten weekend, aby być jeszcze lepszą wersją samego siebie?

Refleksja na dziś!

dobrego dnia

Chcemy iść do przodu i realizować nasze plany. Działamy więc. Podejmujemy różne aktywności, aby ulepszyć efekty swojej pracy i… Często niestety nic z tego nie wychodzi. Zrażamy się, bo nasza energia trafia w próżnię. I tu jest właśnie nasz problem. To, czego nie dostrzegamy na początku. Nikt z nas nie żyje w próżni. Niezależnie od tego, czy rozpatrujemy aspekty domowe, czy zawodowe, zawsze otacza nas jakaś rzeczywistość i jacyś ludzie. To właśnie oni w ogromnym stopniu sprawiają, że odnosimy sukcesy, albo porażki.

Dlaczego tak uważam, jeśli dookoła wszyscy mówią, że „możesz wszystko, wystarczy tylko chcieć”? Continue reading →

Boskie rekrutacje, czyli jak nie dać się nabrać na manię wielkości.

boskie rekrutacje

Bardzo często patrząc na sylwetki kandydatów do pracy spotykam się ze stwierdzeniami:

– „w pracy kieruję się zasadą szacunku i partnerstwa”;

-„w biznesie przyświeca mi zasada fair play”…

Martwi mnie to. Czy naprawdę trzeba o tym głośno mówić? Czy to rzeczywiście jest wyróżnik? Czy powinien być? Idealny kandydat do pracy to dla mnie ktoś, kto posiada chociaż minimum branżowej wiedzy, dużą dozę kreatywności i przede wszystkim jest to osoba, której się chce. Chce jej się uczyć, rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia i pracować. Ciężko jednak znaleźć taką osobę na wstępnym etapie selekcji CV. Tam bowiem, kryją się niezbadane dla mnie lądy samouwielbienia kandydatów. Kilka przykładów, które skutecznie mnie odstraszają, znajdziesz poniżej. Continue reading →